Ruch to zdrowie!

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 13, kwiecień 2021 Administrator

Okres nauki zdalnej to czas, w którym bardzo dużo godzin spędzamy przy komputerze. W związku z tym nie możemy zapomnieć, jak ważny  dla zdrowia jest ruch. Nie zawsze musi to być sport wyczynowy. Może to być zwykły spacer, grabienie liści czy taniec. To wszystko ma dobry wpływ na samopoczucie.  Ćwiczenia w grupie motywują. Uczniowie nie lubią ćwiczyć samodzielnie , brak im chęci i motywacji. Wyszliśmy z propozycją zachęcenia rodziców i uczniów klas IV-VIII do aktywności fizycznej.  Przedstawiony został referat „Ruch to zdrowie” przybliżający  skutki niskiej aktywności fizycznej i problemy z tego wynikające.

Pamiętajcie!  Ruch jest w stanie zastąpić  każdy lek , ale żaden lek nie zastąpi ruchu.

Dziękujemy rodzicom i uczniom za podzielenie się z nami swoją aktywnością .

Nauczyciele wychowania fizycznego