Na zmiany nigdy nie jest za późno

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 12, kwiecień 2021 Administrator

Uczniowie klasy 5a i 5b wiedzą, jaką wartość dla człowieka ma zdrowie. Światowy Dzień Zdrowia to doskonała okazja, aby promować zdrowy styl życia także w naszej szkole. Na godzinie wychowawczej uczniowie klas piątych poznali wiele czynników sprzyjających i zagrażających zdrowiu. Czytali i omawiali wybrane wiersze poświęcone temu ważnemu zagadnieniu. Zaangażowali się w nagranie krótkich filmików z recytacją ulubionych utworów. Na zmiany nigdy nie jest za późno, dlatego też obiecaliśmy sobie, że zaczniemy bardziej troszczyć się o nasze zdrowie, ponieważ jest najważniejsze, zgodnie ze stwierdzeniem Jana Kochanowskiego w pierwszych wersach znanego wszystkim utworu „Szlachetne zdrowie,/Nikt się nie dowie,/Jako smakujesz,/Aż się zepsujesz.” Musimy tylko pamiętać, żeby konsekwentnie realizować postawione sobie cele. Zachęcam do obejrzenia nagrań w wykonaniu: Anny Twardziak, Natalii Kuśmierczyk, Kornelii Dziełak, Natalii Dobkowskiej i Natalii Zalewskiej.

Małgorzata Dobkowska