O warzywach i owocach w wierszach

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 25, luty 2021 Administrator

23 lutego 2021 roku w Filii w Szczawinie odbył się szkolny konkurs czytelniczo – recytatorski "Jak dbać o zdrowie? O warzywach i owocach w wierszach".
To kolejne działanie o charakterze edukacyjnym w ramach "Programu dla szkół" z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie dzieci.
Konkurs adresowany był do uczniów klasy I-III. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, natomiast pozostali uczniowie wykazali się umiejętnością pięknego czytania. Uczestnicy wybrali wiersze znanych polskich poetów, m.in. Jana Brzechwy, Czesława Janczarskiego i Stanisława Karaszewskiego.
Komisja miała nie lada wyzwanie, żeby ocenić występy uczestników konkursu, ponieważ wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wspaniale wcielili się w role występujących w wierszach postaci. Zasłużyli na słowa uznania i ogromne brawa ze strony publiczności.
W części recytatorskiej I miejsce otrzymała Olga Pacuszka, II miejsce – Wiktoria Oleksiak i III miejsce – Dominik Puka.
W części czytelniczej I miejsce otrzymała Zuzanna Gałązka, II miejsce – Przemysław Mateusiak i III miejsce – Aleksandra Rabuczewska.
Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono owocowe nagrody ufundowane przez organizatorów – p. B. Rutkowską i p. A. Podleś.

Agnieszka Podleś