Uroczystość ślubowania - filia Szczawin

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 21, luty 2021 Administrator

W dniu 15 lutego Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie przyjęła do swej braci uczniowskiej uczniów klasy pierwszej. Dzieci z okazji, tak ważnego dla nich wydarzenia, przygotowały program artystyczny, który przedstawiły z ogromnym zaangażowaniem.
Z wielkim szacunkiem wypowiadały słowa ślubowania. Przyrzekały, że wyrosną na dobrych Polaków, a swoim zachowaniem sprawią radość rodzicom i nauczycielom. Uroczystego aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor Jacek Dobrzyński. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pani Kierownik Barbara Rutkowska podarowała pierwszoklasistom słodkie upominki.
Parafrazując słowa polskiego prozaika Stefana Żeromskiego; dzieci jako pełnoprawni uczniowie wpłynęły na niezmierne morze jakim jest nauka…

Arleta Samorajska