Nauczanie domowe klasa 7a

Kategoria: Informacje Opublikowano: sobota, 14, marzec 2020 Administrator

Język polski

- Czytamy lekturę „Krzyżacy” H. Sienkiewicza.

- Rozwiązujemy ćwiczenia powtórzeniowe ze słowotwórstwa -  zeszyt ćwiczeń s. 133-135, a także 2 testy  z zeszytu ćwiczeń "Sprawdź, ile potrafisz"  s. 137-141; przygotowujemy się do sprawdzianu.

- Przygotowujemy się do napisania rozprawki z lektury „Opowieść wigilijna” K. Dickensa; proszę dokładnie zapoznać się z treścią lektury.

Biologia

Proszę w zeszycie przedmiotowym zapisać odpowiedzi do zadań: 1, 2, 3, 4, 5, 7 i 8, które znajdują się w podręczniku na str. 222 i 223.

Ponadto wykorzystując informacje zawarte w podręczniku na stronach 178 – 187, ułożyć i rozwiązać krzyżówkę biologiczną, której hasłem będzie słowo dendryt. Proszę zapisać znaczenie słów użytych w krzyżówce i wyjaśnić hasło główne.

Zadania zostaną sprawdzone i ocenione.

J. Gołębiewska

Język niemiecki

Drodzy uczniowie, w związku z zaistniałą sytuacją przesyłam Wam zadania do wydrukowania i wykonania w celu powtórzenia i utrwalenia wiadomości, z którymi jesteśmy na bieżąco. W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości proszę pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl Wydrukowane i uzupełnione materiały proszę przynieść do szkoły kiedy już będzie to możliwe w celu sprawdzenia i ocenienia Waszej pracy.

Karolina Dąbrowska

Religia

Karty pracy przesłane przez Librusa

Bogumiła Lewicka-Mróz

Historia

Powtórzenie wiadomości z działu czwartego. Przypomnienie odpowiedzi do pytań dotyczących tego działu opracowanych na lekcji.

Język angielski

-Powtórzyć słownictwo do rozdziału 5 (str. 123 i 129 podręcznik), gramatykę (str. 54 i 55 podręcznik). Nauczyć się słówek do rozdziału 6 (str.124 podręcznik).

Chętni uczniowie mogą rozwiązać  (i odesłać do sprawdzenia  na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) test próbny z Operonu dla klas ósmych, który jest umieszczony na stronie szkoły wraz z nagraniem audio.

Arkusz Operon

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3

Nagranie 4

Nagranie 5

Nagranie 6

Nagranie 7

Nagranie 8

Nagranie 9

Nagranie 10

Nagranie 11

Nagranie 12

Nagranie 13

Zachęcam wszystkich uczniów do wykorzystania tego czasu na solidne powtórzenie tego co zrobiliśmy w szkole.  Uczniom zdolnym proponuję przekroczenie zalecanego przez nauczyciela  zakresu materiału według własnych możliwości i środków.
Jako załączniki do wykorzystania podaję test próbny dla ósmoklasistów i nagrania audio. Ze strony http://znamangielski.com/ mogą korzystać także uczniowie klas 1-8 do powtórzenia słownictwa i gramatyki.
Irena Zaorska

Matematyka

1. Przygotowujecie się do zapowiedzianej kartkówki z rozwiązywania równań. W zeszycie przedmiotowym rozwiązujecie zad. 10,11,12,13 str. 214-215 z podręcznika. (Poprawność rozwiązań możecie sprawdzić w odpowiedziach). Termin kartkówki ustalimy po powrocie do szkoły.
2. Zachęcam również do rozwiązywania testów interaktywnych na stronach:

www.gwo.pl (strefa ucznia)

learningapps.org (matematyka)

epodreczniki.pl (kształcenie ogólne/szkoła podstawowa/ matematyka/ rozwiązywanie równań oraz równania równoważne)

Fizyka

Proszę zrobić zadania umieszczone jako praca domowa w Librusie. Ćwiczcie również z podręcznika ćwiczenia i zadania z tematów "Gazy, ciecze i ciała stałe" oraz "Temperatura".

Problemy proszę zgłaszać jako wiadomość w systemie Librus.