Spotkanie z ratownikiem medycznym.

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 16, czerwiec 2019 Administrator

W dniu 10.06.2019 gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Gęsicha ratownika medycznego. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu "Poznajemy zawody" . Na wstępie nasz gość opisał swój zawód w którym pracuje. Potem wyjaśnił, że praca ratownika polega na udzielaniu sprawnej, szybkiej i profesjonalnej pomocy, szczególnie w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Dzieci uzyskały informacje na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej. Pan Andrzej zaprezentował na fantomie sposób wykonywania sztucznego oddychania. Ogromną ciekawość wzbudzała zawartość ciężkiej torby ratowniczej.
Spotkanie dostarczyło dzieciom wielkich wrażeń, a także bardzo cennych wiadomości. Dziękujemy Panu Andrzejowi za cenne uwagi i rady na nadchodzące wakacje.

B. Rutkowska
K. Gałązka