„Mistrz Ortografii 2018/2019”

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 25, marzec 2019 Administrator

15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Goworowie, na wzór dyktanda narodowego, odbyło się IV Szkolne Dyktando Ortograficzne pod hasłem: „Mistrz Ortografii 2018/2019”.
Jak co roku zainteresowanie konkursem było duże. Do zmagań z językiem polskim przystąpiły 24 osoby- uczniowie z klas 7, 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum, nauczyciele oraz panie z zaprzyjaźnionych instytucji goworowskich. Uczestnicy pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych o tematyce niepodległościowej pt: „ Dzień jak nie co dzień, czyli minidyktando na stulecie niepodległości”.
W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.
W kategorii uczniów I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii 2018/2019” zdobyła Aleksandra Szklarczyk z klasy 8a. Mistrzem ortografii w kategorii nauczycieli została p.Żanetta Korczakowska. Natomiast najlepiej z zaprzyjaźnionych instytucji goworowskich napisała p. Beata Bednarczyk (GOKSiR).
Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera. Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019.
Już dzisiaj zapraszamy do kolejnych zmagań ortograficznych. Do zobaczenia za rok.

Agnieszka Dudziec
Joanna Gryczka

Odsłony: 13565