W świecie doświadczeń i eksperymentów

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 19, marzec 2019 Administrator

W ramach programu edukacyjnego „Poznajemy zawody” dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filia Szczawin poznały zawód chemika, a wszystko za sprawą naszego Gościa – jednej z Mam, która z zawodu jest nauczycielem chemii. Pani Ania bardzo dokładnie opowiedziała nam, na czym polega jej praca i jak ważne jest przestrzeganie bezpieczeństwa w kontakcie z nieznanymi i niebezpiecznymi substancjami. Pokazała kilka ciekawych doświadczeń, które można wykonać w domu (zawsze w obecności kogoś dorosłego). Dzieci przebrały się w białe fartuchy i założyły ochronne okulary. Niektórzy mieli nawet okazję pomóc w wykonaniu doświadczeń, efekty były zaskakujące. Dzieci z wielkim zaangażowaniem asystowały przy doświadczeniach .
Eksperymenty budzą w dzieciach ciekawość świata, oswajają z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami, dostarczają dużo radości, ponieważ uwielbiają odkrywać to, co nowe i nieznane.
Bardzo dziękujemy Pani Ani Miłek za tak wspaniałe przygotowanie i przedstawienie tematu.

Barbara Rutkowska
Katarzyna Gałązka