Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 12, grudzień 2018 Administrator

W sobotę 8 grudnia 2018r. zostały rozegrane  Rejonowe Zawody w Indywidualnym i Drużynowym Tenisie Stołowym dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Miejscem rozgrywek była hala w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie. Turniej rozpoczęto przywitaniem przybyłych zawodników i opiekunów. Rozpoczęcie poprzedziło losowanie, które zadecydowało także o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Czerwinie, Goworowie oraz  SP Pasieki. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji  8 stołów, przy których zaangażowano sędziów wraz z opiekunami czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

Po skończonej rywalizacji do zawodów powiatowych zakwalifikowali się:
Chłopcy - kl. IV i mł.
1. Jakub Dąbrowski
2. Antoni Wieczorek
3. Bartek Iwański
Dziewczęta – kl.V – VI
1. Julia Dymerska
2. Alicja Dąbkowska
3. Aleksandra Dobkowska
4. Emilia Stankiewicz
Chłopcy – kl. V -  VI
1. Jakub Kruczyk
2. Patryk Subzda
Dziewczęta - kl. VII , VIII  i Gim.
1. Karolina Gruz
2. Aleksandra Mateusiak
3.Iza Podolak
Chłopcy – kl. VII i Gim.
1. Paweł Wieczorek
2. Eryk Głażewski
3. Dawid Orłowski
4. Jakub Grabowski
W drużynowym  tenisie stołowym nasi uczniowie również zakwalifikowali się w każdej kategorii wiekowej do zawodów powiatowych, które odbędą się już w najbliższy weekend. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze.
Dziękujemy P. J. Dobrzyńskiemu, który zawsze wspiera nauczycieli wychowania fizycznego w przeprowadzeniu zawodów i pełnił funkcję głównego sędziego.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości w pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności techniczno – taktycznych.

Elżbieta Bieniecka