Zimę żegnamy, wiosnę witamy

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 08, kwiecień 2018 Administrator

Powitanie wiosny rozpoczęliśmy od wspólnego spotkania na  apelu, podczas którego p. kierownik Barbara Rutkowska  przedstawiła harmonogram dnia.
Następnie obejrzeliśmy inscenizację o tematyce wiosennej w wykonaniu uczniów klasy II i III, przygotowaną pod kierunkiem p. Elżbiety Sobotki. Nie obyło się też bez zagadek i rebusów. Były również mini zawody sportowe, w których rywalizowały ze sobą trzy drużyny: Czerwona, Niebieska i Zielona.
W dalszej części p. Barbara Rutkowska i p. Natalia Zięba ogłosiły konkurs plastyczny "Witaj Pani Wiosenko!". Uczestnicy podzieleni według kategorii wiekowych mieli możliwość wykazania się pomysłowością i zdolnościami artystycznymi. Po wnikliwej analizie komisje wyłoniły laureatów, którzy otrzymali nagrody, a wyróżnione prace zostały umieszczone na szkolnej wystawie.

Oddział przedszkolny 3-4 latki:
I miejsce: Natalia Pskiet
II miejsce: Martyna Iwańska
III miejsce: Maria Wiśniewska
Oddział przedszkolny 5-6 latki:
I miejsce: Alicja Zięba
II miejsce: Przemysław Jan Mateusiak
III miejsce: Sandra Szulkowska
Uczniowie klas II-III:
I miejsce: Lena Brzozowska
II miejsce: Agata Mech
III miejsce: Natalia Sypniewska
Pomimo iż pogoda płatała nam figle, jak to w marcu bywa, z kukłą marzanną i plakatami propagującymi treści ekologiczne wzięliśmy udział w korowodzie wiosennym po najbliższej okolicy. W czasie przemarszu z okrzykiem na ustach: "Marzanno, marzanno ty zimowa panno, ciebie dziś żegnamy a wiosnę witamy" ogłaszaliśmy wszystkim nadejście wiosny.
Agnieszka Podleś