Czytanie na Polanie

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 23, maj 2024 Administrator

23 maja 2024 roku obchodzimy Światowy Dzień Żółwia. Opiekunowie świetlicy i biblioteki szkolnej postanowili połączyć świętowanie tego dnia z Międzynarodową Akcją „Czytanie na Polanie”. Edycja 2024.
Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu dzień wcześniej, czyli 22 maja 2024 roku. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z krótką informacją na temat żółwi. Następnie relaksując się po całym dniu spędzonym w szkole wysłuchali czytanych przez panią wicedyrektor Anetę Kosek oraz innych nauczycieli książek, których głównym bohaterem jest właśnie żółw o imieniu Franklin. Dzieci uwielbiają je czytać, dlatego też były bardzo zadowolone, że mogą poznać kolejne przygody Franklina, jego rodziny i przyjaciół.
Wszyscy świetnie się bawili szukając schowanej przez wybrane dziecko maskotki żółwia. Tego dnia uczniowie nie tylko wzbogacili swoją wiedzę na temat ochrony żółwi, ich budowy i właściwego postępowania ze zwierzętami, ale też miło spędzili czas.

#czytanienapolanie

A. Podleś, E. Skrzecz-Witkowska