Projekt „MIŁOSZ W SZKOLE”

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 20, maj 2024 Administrator

Rok 2024 Senat RP ogłosił rokiem Czesława Miłosza. W związku z tym Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Miłosz w szkole”. Już na początku roku kalendarzowego 2024 w bibliotece szkolnej powstała gazetka pod hasłem „Patroni Roku 2024”. Na lekcjach języka polskiego uczniowie oglądali prezentacje multimedialne na temat życia i twórczości sławnego pisarza, a także omawiali jego utwory. Na szkolnym korytarzu pojawiła się również wystawa dotycząca poety, z którą mogli się zapoznać nie tylko nasi podopieczni, ale też nauczyciele i rodzice. Korzystając z książek znajdujących się w szkolnej bibliotece, uczniowie pod okiem bibliotekarek wyszukiwali różne informacje, na podstawie których tworzyli krzyżówki i rebusy z hasłem: Czesław Miłosz. Największą atrakcją, która wzbudziła wśród naszych wychowanków ogromne zainteresowanie było układanie puzzli online z wizerunkiem noblisty. Kolejne zadania są w trakcie realizacji.

Szkolny koordynator projektu: Agnieszka Podleś