Kartka dla Bibliotekarza

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 16, maj 2024 Administrator

13 maja 2024 roku odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „Kartka dla Bibliotekarza”, zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o roli bibliotek oraz zawodu bibliotekarza w świadomości społecznej, promocja czytelnictwa, a także rozwijanie zainteresowań plastycznych uczestników. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III ze szkoły macierzystej, jak również z Filii w Szczawinie. Spośród 38 prac, które można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej, komisja powołana przez organizatorów, wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:
- klasa I:
I miejsce –Antoni Dziełak kl. Ib
II miejsce – Paweł Ziemek kl. I (Filia Szczawin)
III miejsce – Julian Ostrowski kl. Ic
wyróżnienia: Natalia Sobotka kl. Ia
- klasa II:
I miejsce – Alicja Kaczmarczyk kl. IIa
II miejsce – Zofia Strzeszewska kl. IIb
III miejsce – Błażej Zduniak kl. IIa
wyróżnienia: Krystyna Wauters kl. IIa, Kornelia Bloch kl. IIb
- klasa III:
I miejsce – Lena Błaszczak kl. IIIa
II miejsce – Zuzanna Gnys kl. IIIa
III miejsce - Amelia Parzych kl. III (Filia Szczawin)
Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe zakupione w ramach promocji czytelnictwa z NPRCz 2.0 na lata 2021-2025. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Eliza Skrzecz–Witkowska, Agnieszka Podleś