„Nasz patron - Mikołaj Kopernik”

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 23, luty 2018 Administrator

Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Zajęcia w Filii w Szczawinie rozpoczęły się od apelu, na którym ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „Nasz patron - Mikołaj Kopernik”. Uczniowie wykonywali portret wielkiego astronoma różnymi technikami.
Laureatami zostali: Julia Leśniewska, Antoni Robert Podleś, Kacper Dziczek.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez kierownika filii. Wystawa prac budziła duże zainteresowanie nawet wśród przedszkolaków.
Następnie dzieci obejrzały filmy o wielkim polskim uczonym: „Ciekawostki o Mikołaju Koperniku”, „Układ Słoneczny”, „Gwiazda Kopernika”. Potem wszyscy odśpiewali hymn szkoły, a następnie wybrali się na spacer śladami Mikołaja Kopernika, odczytując informacje ze szkolnej wystawy. Uczniowie zobaczyli także prezentację zdjęć o Fromborku, mieście bardzo ważnym w życiu wielkiego Polaka.
Uroczystość zakończyła się sporządzeniem notatki o patronie i zapisaniem jej w zeszytach przez uczniów z klas II-III.

Barbara Rutkowska