Neonowy Dzień Świetlicowy.

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 22, maj 2023 Administrator

Zabawy światłem, neonowe kamyki, wykopaliska, świecące obrazki-to tylko kilka z wielu atrakcji, które w naszej szkolnej świetlicy w Filii w Szczawinie dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.
Z wielką przyjemnością-po raz kolejny- gościliśmy w naszych progach Panią Sylwię Kuligowską, która w ramach współpracy z rodzicami, przygotowała dla naszych wychowanków zajęcia z wykorzystaniem metod terapeutycznych, sensomotorycznych i sensoplastycznych wspierających wszechstronny rozwój dziecka.
Zajęcia tego rodzaju rozwijają wyobraźnię dziecka, wrażliwość i myślenie twórcze. Dają możliwość zapoznania się z różnymi technikami plastycznymi. Rozwijają umiejętność współpracy i współdziałania w grupie, uczą także samodzielności i odpowiedzialności. Doskonalą sprawność manualną, percepcyjną oraz umiejętność posługiwania się różnymi narzędziami i technikami plastycznymi. Wzmacniają poczucie własnej wartości i wiary we własne siły.
To było popołudnie pełne nowych, ekscytujących doświadczeń.
Własnoręcznie wykonane slime przez długi czas będą cieszyć i służyć do kreatywnych zabaw w domu, a świecące, autorsko zdobione kamienie-piękną pamiątką na lata.
Dziękujemy!

Bogumiła Archacka.