XXVII Festiwal Piosenki Religijnej

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 08, maj 2023 Administrator

„Piękna muzyka jest uniwersalnym językiem, który mówi bezpośrednio z serca do serca,
poza murami i poza granicami narodów”

Pius XII

27 kwietnia 2023 r. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie odbyła się XXVII edycja „Festiwalu Piosenki Religijnej”. W tym roku do rywalizacji stanęło 8 zespołów i 27 solistów, łącznie ok. 170 osób z powiatu ostrołęckiego oraz powiatów sąsiednich.
W rywalizacji konkursowej sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły.
W kategorii zespół, chór, schola kl. 0-III SP:
III miejsce – zdobyła klasa II B – pod kierunkiem p. Karoliny Zacharek
W kategorii zespół, chór, schola kl. IV-VIII SP:
I miejsce zdobył zespół wokalno – instrumentalny, który pod czujnym okiem p. Beaty Ciepierskiej wykonał utwór pt. „Matko o twarzy jak polska ziemia”.
W kategorii soliści kl. IV-VIII SP:
III miejsce wyśpiewała Zuzanna Twardziak.
Zmagania artystów oceniało Jury w składzie: Agata Majk, Joanna Golan oraz Tomasz Drążewski. Organizatorami festiwalu byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny i Parafia Rzymskokatolicka w Goworowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!