Projekt „MISTRZYNI SZYMBORSKA”

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 08, maj 2023 Administrator

Rok 2023 został ustanowiony przez Senat RP rokiem Wisławy Szymborskiej. Nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie postanowili uczcić pamięć tej wybitnej postaci, przystępując do ogólnopolskiego projektu „MISTRZYNI SZYMBORSKA”, którego autorką jest Magda Krajewska. Za nami już pierwsze działania. Rozpoczęliśmy od wykonania gazetki w bibliotece szkolnej pod hasłem: „Patroni Roku 2023”. Na szkolnym korytarzu pojawiła się także wystawa dotycząca poetki, która wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, ale też nauczycieli i rodziców. Na zajęciach bibliotecznych i lekcjach języka polskiego uczniowie oglądali prezentacje multimedialne na temat życia i twórczości Wisławy Szymborskiej. W ramach obchodów Światowego Dnia Poezji opiekunowie biblioteki wspólnie z dziećmi czytali wiersze noblistki. Kolejne zadania są w trakcie realizacji.

Szkolny koordynator projektu: Agnieszka Podleś