Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 04, kwiecień 2023 Administrator

Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych i obchodzone jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywała się pod hasłem: „ Jestem książką, przeczytaj mnie”.
W naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci miały miejsce w ostatnich dniach marca. Uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć wystawę książek słynnego duńskiego pisarza, a także wziąć udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez panie bibliotekarki. Starsze dzieci samodzielnie czytały fragmenty baśni Andersena, zgadywały ich tytuły, natomiast młodsze słuchały czytanych im baśni przez chętnych nauczycieli.
To wspaniała okazja, aby pokazać naszym podopiecznym, że czytanie książek nie jest takie straszne i że warto sięgnąć po książkę już od najmłodszych lat.

Agnieszka Podleś