Wycieczka do muzeum

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 31, marzec 2023 Administrator

Muzeum poprzez gromadzenie i zachowanie artefaktów przeszłości o wartości naukowej, estetycznej i emocjonalnej sprzyja aktywnemu poznawaniu, kształtowaniu postaw społecznych, budowaniu tożsamości oraz szacunku dla niepowtarzalnego dziedzictwa kultury lokalnej oraz kultury polskiej i światowej.
W dniu 23 marca 2023 roku wspólnie z dziećmi wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.
Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, podczas której dowiedzieliśmy się, co to jest muzeum, jak należy się w nim zachować oraz kto w nim pracuje. Zwiedzając wystawy stałe, poznaliśmy podstawowe terminy związane z placówką muzealną takie jak: eksponat, wystawa i zabytek. W części praktycznej dzieci wykonywały papierowe lampiony przedstawiające budynek Muzeum Kultury Kurpiowskiej, które zabrały na pamiątkę pobytu w tym miejscu.
Bogatsi w wiedzę i doświadczenie wróciliśmy do szkoły.

Natalia Zięba