Wiosna do nas zawitała

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 23, marzec 2023 Administrator

21 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie wspólnie świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny.
Najpierw obejrzeliśmy film edukacyjny pt. "Wiosna z Panem Nauczanką", a następnie wzięliśmy udział w wiosennym quizie. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów" i wykonywaliśmy laurki z okazji Dnia Strażaka i Dnia Leśnika. Odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego dla 3,4,5-latków pod hasłem: "Wiosenne kwiaty", którego organizatorem była pani Katarzyna Gałązka. Na konkurs wpłynęło 18 prac. Komisja wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

- w grupie 3-latków:
I miejsce - Józefina Sypniewska
II miejsce - Antoni Łojek
III miejsce - Franciszek Rurka
- w grupie 4-latków:
I miejsce - Maria Plata, Julian Strzeszewski
II miejsce - Dorota Pazik, Zofia Plata
III miejsce - Hanna Brzozowska
- w grupie 5-latków:
I miejsce - Oliwia Zych
II miejsce - Michalina Pazik
III miejsce - Oliwia Drabot.
Podsumowaliśmy także szkolny konkurs plastyczny dla klas 0-III pod hasłem: ,"Kapelusz Pani Wiosny" zorganizowany przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego, którego laureatami zostali:
I miejsce – Laura Bednarczyk– kl. II
II miejsce – Amelia Parzych – kl. II
III miejsce – Dawid Bednarczyk – kl. 0
wyróżnienia: Bartosz Rabuczewski – kl. 0
Szymon Walczak – kl. III

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów. Na koniec wszyscy wybraliśmy się na krótki spacer z kukłą marzanną, podczas którego śpiewaliśmy piosenki na pożegnanie zimy. Jednak to nie był koniec atrakcji. Po powrocie do szkoły czekała na nas miła niespodzianka w postaci przepysznego wiosennego ciasta, za które serdecznie dziękujemy pani Izabeli Bednarczyk.
Wierzymy, że po tak wspaniale spędzonym dniu wiosna zagości u nas już na dobre.

Agnieszka Podleś