Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 22, grudzień 2022 Administrator

W tym roku Jasełka zostały przygotowane przez katechetów przy wsparciu i pomocy nauczycieli. Zostały one wystawione 21 grudnia dla klas 4-8 przygotowane przez uczniów klas 8a, 8b, 8c oraz 22 grudnia dla klas 0-3, przygotowane przez uczniów klas 3.
Treść Jasełek skłaniała do głębokich refleksji nad sensem Świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie - aktorzy z klas ósmych doskonale odegrali trzy scenki z życia codziennego, ukazujące niewłaściwe postępowanie, które przez mądre nauki aniołów bohaterowie odmieniali, stając przy żłóbku, przy Maryi i Józefie, z przekonaniem, że Jezus jest Miłością, a Betlejem jest blisko i może być w każdym człowieku.
Przepiękna oprawa muzyczna, przygotowana przez nauczycielkę Beatę Ciepierską, a wyśpiewana przez nasze szkolne chórzystki uświetniła występ wspaniałych aktorów. Po Jasełkach odbył się mini koncert instrumentalny, podczas którego Marta z kl. 8a na saksofonie, Bartek z kl. 7b na puzonie, Karol z kl. 5c na akordeonie i Rafał z kl. 8b na keyboardzie, zagrali popularne kolędy, a wszyscy zebrani na czele z chórem nauczycielskim włączyli się do śpiewu.

Ucieszyła naszą społeczność szkolną obecność Gości. Bardzo dużo pięknych, świątecznych słów usłyszeliśmy z ust Dyrektora naszej szkoły p. Barbary Grabowskiej, Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce p. Michała Giersa, Wójta Gminy Goworowo p. Piotra Kosiorka, emerytowanych nauczycieli i pracowników, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
Przedstawienie Bożonarodzeniowe w młodszych klasach przypomniało nam historię o narodzinach Pana Jezusa. Dla uczniów klas 0-3 zostały przedstawione Jasełka w których głównymi postaciami byli: Święta Rodzina, pasterze, trzej królowie oraz inne osoby opisane w Ewangelii.
Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli oraz kolegów z młodszych klas. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na widzach duże wrażenie, co zostało nagrodzone gromkimi brawami.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Pięknie wykonane pastorałki i kolędy przez uczniów z klas 0-3 przypomniały obecnym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Katecheci