„Do Betlejem pospieszajcie…”

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 21, grudzień 2022 Administrator

Dnia 19 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej - Filii w Szczawinie odbyły się jasełka. Uczniowie przedstawili historię o narodzinach Jezusa na podstawie pastorałki "Pastuszek Bosy". Dzieci wcieliły się w role: Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów oraz mędrców przybywających złożyć pokłon Jezusowi. Uczniowie przestawili historię rozbójnika, który spotykał się z małym pastuszkiem idącym do Betlejem. Szlachetne uczynki pastuszka i spotkanie z nowonarodzonym Jezusem sprawiły, że rozbójnik stał się dobrym człowiekiem. Przedszkolaki z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role oraz prezentowali umiejętności wokalne. Mali aktorzy za swój występ otrzymali od zebranej publiczności gromkie brawa oraz wyrazy uznania i podziękowania. Dyrektor Barbara Grabowska, kierownik Barbara Rutkowska, ks. proboszcz Jerzy Kaczyński pani Agnieszka Parzych  przedstawiciel Rady Rodziców - złożyli zebranym życzenia zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. To przedświąteczne spotkanie skłoniło nas do refleksji i wprowadziło wspaniałą świąteczną atmosferę.

Katarzyna Bochenek