PIERNIKI PIECZEMY - ŚWIĄT WYCZEKUJEMY

„Ojej, cóż za zapach!
cynamon, goździki
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki.”

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Czwartek był dniem, gdzie w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie - filii w Szczawinie unosił się zapach przypraw korzennych.
Dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy. Wszystkim podobało się wałkowanie ciasta i wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków przy pomocy foremek. W szkole zaczął unosić się zapach pieczonych pierników, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.
Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i kolorowymi posypkami. Zabawa była wspaniała, a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy był zupełnie inny. Po udekorowaniu dzieci miały okazję skosztować swojego dzieła.

Katarzyna Gałązka