„W dobrych ludziach wiele serc bije”

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 07, grudzień 2022 Administrator

18 listopada 2022 r. w świetlicy OSP w Goworowie wypełniona była po brzegi publicznością, przybyłą na koncert charytatywny. Każdy z obecnych chciał posłuchać pięknych utworów w wykonaniu uczniów, nauczycieli i seniorów, a jednocześnie pomóc w nakarmieniu głodnych dzieci w ośrodku dożywiania w Ntamugendzie w Demokratycznej Republice Konga. Swoje talenty artystyczne prezentowały dzieci z oddziałów przedszkolnych 0b, 0c, klasa IIb i kl. I z Filii w Szczawinie. Nie zabrakło też solistów. Na scenie wystąpił duet Julity Gęsich i Zofii Świąder, a także mała wokalistka Martyna Iwańska z Filii w Szczawinie. Swoje pasje zaprezentowali również uczniowie grający na instrumentach. Zachwycili nas: Marta Dymerska – grą na saksofonie, Karol Świąder walcem - na akordeonie. Bartosz Pietras zaprezentował tango na puzonie, natomiast Rafał Kosiorek śpiewał i akompaniował sobie na keyboardzie. Wśród występujących nie zabrakło chóru szkolnego, a także drużyny zuchów i harcerzy. Bardzo miłym momentem był występ seniorów „Jesienne Kwiaty” z Goworowa, którzy swoim śpiewem uświetnili nam wieczór. Publiczność zaskoczyli rozśpiewani nauczyciele przy akompaniamencie pani Beaty Ciepierskiej i pana Rafała Ostrowskiego. Mogliśmy również zachwycić się popisem tanecznym pani dyrektor Barbary Grabowskiej i pana Mirosława Drabota.
Widownia nagrodziła występy gromkimi brawami, niektórzy nie kryli wzruszenia, gdy usłyszeli dużo słów uznania. Wszyscy udowodniliśmy, że jesteśmy razem i potrafimy podzielić się sercem z drugim człowiekiem. Zebrana kwota 2700 zł zachęca do organizacji takich imprez.
Dziękujemy, że byliście z nami!

Wolontariusze wraz ze swoim opiekunem Agnieszką Dąbrowską