Dzień postaci z bajek

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 13, listopad 2022 Administrator

Każdego roku 5. listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Aby zaakcentować Dzień Postaci z Bajek, dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w zajęciach, podczas których opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Niczym za sprawą czarodziejskiej różdżki, przeniosły się do bajkowego świata. Przypomniały sobie bajki – zarówno te współczesne – jak i te, które należą do kanonu literatury dziecięcej. Były konkursy, kolorowanki, zagadki oraz wspólne czytanie ulubionych utworów. Dzieci wykonały korony, ozdabiały domki z piernika, tworzyły własną baśń na podstawie wylosowanych ilustracji. Nie zabrakło też tańców i zabaw w rytm dziecięcych przebojów.
Dzień ten był okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale też do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Wychowawcy oddziałów „O”
Dorota Sobotka, Milena Gołębiewska, Anna Kaczmarczyk