Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 11, listopad 2022 Administrator

Corocznie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły upamiętniają Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku szkolnym 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią, która odbyła się 10 listopada 2022 r.
O godzinie 11:11 społeczność szkolna przystąpiła do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

#szkoładohymnu

Dzięki programowi artystycznemu przygotowanemu przez uczniów kl. 8b, 7b, 6b i 5b przypomnieliśmy sobie wydarzenia poprzedzające  11 listopada 1918 r. Wspominając naszych przodków walczących o wolność Polski, przywołując wydarzenia historyczne, śpiewając pieśni, recytując wiersze, odbyliśmy nie tylko wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu, ale też oddaliśmy hołd tym, dzięki którym możemy żyć w wolnej Ojczyźnie.
Dyrektor szkoły, p. Barbara Marianna Grabowska w swoim wystąpieniu podkreśliła rangę  święta, zwróciła uwagę na symbole narodowe, przeprowadziła krótki dialog z uczniami, który pokazał, że mają oni  wiedzę na temat swojego ojczystego kraju.
Każde obchodzone przez nas święto sprawia, że  na chwilę zatrzymujemy się, aby poddać nasze życie refleksji.

M. Dobkowska