Obchody Narodowego Święta Niepodległości w filii w Szczawinie

"Już przed laty okrzyknięto
W listopadzie ważne święto
11-sty dzień miesiąca
Niesie z sobą mnóstwo słońca
Bo to bardzo ważna data
I dla Polski i dla świata."
                                  (M. Templer)

10 listopada 2022 roku w Filii w Szczawinie uczczono jedno z najważniejszych świąt narodowych – Święto Niepodległości.
Tego dnia dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, w którym zwróciły szczególną uwagę na symbole narodowe oraz znaczenie słowa "niepodległość". Uczniowie recytując wiersze znanych poetów oddali hołd bohaterom, którzy walczyli o to, abyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju, wśród wolnych ludzi.
Nasza szkolna społeczność już po raz piąty wykonała kokardy narodowe oraz wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu", odśpiewując o godz.11:11 cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

Uroczystość wprowadziła zebranych w podniosły nastrój. Wszyscy stwierdziliśmy: "Piękna jest nasza Ojczyzna!".

A. Podleś, A. Samorajska